Pozycjonowanie stron www Elbląg Tczew Gdynia Pruszcz Gdański

Google Maps

Dodawanie nowych właścicieli lub menedżerów do wizytówki Google moja firma.

Jeżeli jesteś właścicielem jakiejś wizytówki Google moja firma, która jest zintegrowana z danym biznesem np. http://www.projekt-wem.pl to musisz wiedzieć, że masz możliwość zapraszania kolejnych użytkowników jako właścicieli lub menedżerów do swojej aktualnej wizytówki (nie masz wizytówki? Stwórz wizytówkę Google moja firma). Wzbogacenie swojej wizytówki o nowych właścicieli i menedżerów umożliwia wspólne zarządzanie wizytówką z innymi ludźmi bez konieczności dawania im dostępu do naszych poczt Gmail, na których mamy stworzone wizytówkę. Nowi użytkownicy będą mieli opcję zarządzania z własnego konta Gmail. 

Właściciele mogą modyfikować liczbę osób (dodać lub usunąć kogoś). Natomiast menedżerowie mogą tylko sami siebie usunąć z opcji zarządzania wizytówką.

Jak dodać użytkowników do wizytówki za pośrednictwem komputera?

 1. Zaloguj się w Google Moja Firma (login to poczta Gmail i hasło takie samo jak do poczty).
 2. Jeżeli posiadasz więcej niż jedną lokalizację, otwórz tę, w której masz zamiar dodać nowego użytkownika.
 3. Następnie po lewej stronie kliknij zakładkę Użytkownicy.
 4. W nowo otwartym okienku w prawym górnym rogu kliknij Zaproś nowych użytkowników (ikonka z plusikiem).
 5. Wpisz dokładny adres e-mail użytkownika, którego chcesz dodać (upewnij się, że dany e-mail należy do osoby która ma zarządzać w przyszłości tą wizytówką).
 6. Następnym krokiem będzie wybór roli użytkownika, kliknij Wybierz rolę, do wyboru mamy – WłaścicielMenedżer.
 7. Kliknij Zaproś. Osoby zaproszone będą mogły przyjąć zaproszenie – wtedy natychmiast staną się użytkownikami. Zaproszenie zostaje wysłane im w formie maila na adres e-mail, który we wcześniejszych krokach dodaliśmy.

Natomiast na urządzeniu mobilnym…

 1. Na telefonie lub tablecie otwieramy aplikację Google Moja Firma (jeżeli jej nie posiadasz to musisz ją ściągnąć na swoje urządzenie).
 2. Klikamy Więcej i Zarządzaj użytkownikami.
 3. W prawym górnym rogu ekranu należy kliknąć Dodaj użytkownika.
 4. Wpisujemy adres e-mail osoby, którą mamy zamiar dodać.
 5. Wybieramy rolę jaką ma pełnić nowy użytkownik: Właściciel lub Menedżer.
 6. Potwierdzamy adres e-mail, a następnie klikamy Wyślij.

Tak jak w wersji komputerowej, osoba zaproszona do zarządzania wizytówką otrzyma wiadomość mail. Do zakończenia całego procesu musi zaakceptować klikając w mailu „zaakceptuj zaproszenie”.

Kiedy osoba zaproszona zaakceptuje zaproszenie, to aktualny właściciel wizytówki otrzyma e-maila z powiadomieniem. Wszyscy użytkownicy konta mogą wyświetlać imiona i nazwiska oraz adresy e-mail właścicieli i menedżerów wizytówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.